Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

 

Gelişen Teknoloji ile saç ekiminde kullanılan teknoljide Fue saç ekimi yöntemi ile tam anlamı ile zirve yapmıştır. Kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir.Kıl kökünü FUT saç ekiminde olduğu gibi blok halinde değil tek tek alındığını tanımlamaktadır.

İlk defa 2003 yılında uygulanmış ve giderek yaygınlaşmaktadır.Kıl kökleri önceleri 1.5 mm lik boru şeklinde aletlerle alım yapılıyordu. Zamanla alım ucunun çapı 1.2 mm ye kadar düşmüş ve seri üretime geçilmiştir.

Halen en yaygın kullanılan FUE ucu seri üretilen orijinal 1.2 mm lik uçlardır.Gerçekten FUE nin mantığını kavramış ve sadece bu yöntemle kıl kökü nakli yapan saç ekimi merkezleri nin kendi uğraşıyla yürüyen gelişmeler zaman içerisinde alım aletlerinin çapını 0.6-0.7 mm ye kadar indirmiştir.

Her ne kadar bazı saç ekimi merkezleri 0.3 mm ile alım yaptığını iddia etse de özel alan ekimleri haricinde 0.6 mm nin altında aletle kıl kökü aldığını iddia etmek tamamen reklam amaçlı ve tüketiciyi yönlendiricidir ve bilimsellikten uzaktır.

Saç ekiminde “minimal invaziv”(çok az hasar yapan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı iş gücü kaybına sebep olmamaktadır.

FUE saç ekimi yöntemi diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat değildir ve ameliyata bağlı ağrı, yara,enfeksiyon,kanama,yara açılması,yara izi gibi genel ameliyat risklerini taşımaz.

FUE saç ekiminde alınan greft standart ve tek tip olduğu için ekilecek alanda cildi kesmeden ve kıla istenilen açı verilerek ekim yapılabilmektedir fue saç ekimi tarzı da saça doğala en yakın görünümü kazandırmaktadır. Saç ekimi uzmanlarına göre FUE saç ekiminin FUT saç ekimimin den en önemli farklarından biride saç ekimi açısının saç ekimi uzmanının elinde olmasıdır.

2 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

  1. abdullatifOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    merhaba doktor bey, ben bu saç ekiminin belirli bir yaş sınırı var mı diye sorucaktım.Bi de benim mesela şuan saçlarım çok dökülmüş değil ama ileride döküleceğini bildiğimden şimdiden ektirmek istiyorum, eğer saç ektirirsem önceden var olan saçım ilerleyen zamanlarda dökülür mü ? not 20 yaşınsayım

  2. Sameer ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    Iyi aksamlar,Benim scaiarlm cok dokuluyor!3 defa bilan yaptim doktorlar demir vitamin eksikliginden dokuluyor dediler. Bunun durdurmak icin vitamin ilaci verdiler ama 1 aydan fazla kullanmadim.Sac dokulmesi beni cok kotu negatif yonden etkiliyor, sac ektirmeyi dusunuyorum ama teraduteyim.Kafamin orta kismi ve her iki yanlarindan siklastirmak istiyorum, bunun maliyeti bana ne kadara mal olur maximum?Ektirdikten sonra daha dikkatli yikamam lazimmi yoksa normal yikadigim sekilde yikayabiliyormuyum?Bunun icin ne kadar bir sureligine istanbula gelmem lazim?Saclari ne kadar kisaltacaksiniz, ekim,sonrasi peruk takabilirmiyim?Saygilar

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!