Fue Saç Ekimi Uygulaması

Fue Saç Ekimi Uygulaması

 

Saç insanoğlu için oldukça önemlidir.Gerek kadın olsun gerekse erkek saç tarihler boyu insanlar için oldukça önemli olmuştur.Erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesi, modern tıbbı saç dökülmesini durdurma yada yavaşlatma adına bir takım çalışmalara yönlendirmiştir.

Başarılı sonuçlar alındığıda unutulmaması gereken bir konudur. Erkeklerde saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır. Strese bağlı saç dökülmesi, çalışma koşullarına bağlı saç dökülmesi, genetik yani soya çekim dediğimiz saç dökülmesi, beslenme bozukluğu ve hatta hijyen eksikliğine bağlı saç dökülmeleri.

Bu nedenlere bağlı saç dökülmelerinin çözümü olarak,çok uzun yıllar FUT (follikuler unite transplantasiyon)denilen yöntem uygulanmıştır.Bu teknikte kişinin ense bölgesindeki dökülmeyen bölgeden belli büyüklükte saçlı doku cerrahi olarak çıkartılıp daha sonra plastik cerrah tarafından dikişle kapatılırdı.

Bu yöntem zamanla özellikle arkada iz kalması ve istenilen sayıda greft (saç kökü) elde edilemesine bağlı olarak yerini FUE ye (follikuler unite extraksiyon) bıraktı. Hangi yöntem tercih edilirse edlsin önemli olan saç ekiminin hastane ortamında,plastik cerrah eşliğinde iyi yetişmiş bir ekip tarafından yapılmasıdır.

13 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

 1. Halil ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Ekim yapılırken kaç kişi ile yapılmaktadır ? Benim saçlarım kıvırcık bu ekim sırasında problem çıkarırmı ? Saç ekimi kaç saat sürmekte ve benim hastanede konaklama gibi bir durum söz konusumu ?

 2. Birol ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Daha önce fut yaptırdım eski izler oldukça belirgin ve çok çirkin bir görüntüsü var. Bu şekilde eskiden yapılan bu işlemi fue yöntemiyle kapatmak mümkünmü ?İzler çok geniş ve uzun yeterli kök varmı onuda tam olarak bilmiyorum.Şuan için oraya gelme şansım yok resim yolluyorum cevaplarsanız sevinirim saygılar….

 3. Zeki ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  1. seansı yaptıralı 15 ay oldu 2. seans yaptırmak için randevu istiyorum .Ekilen saçlar o kadar iyi ki eski görünümümü kazanmaya başladım.2. sean için önümüzdeki ay tarih sorunu bulunmuyor ameliyat tarihi verirmisiniz.Ekibinize şimdiden tekrar teşekkür ederim özellikle mehmet beye selamlar.Görüşmek dileğiyle.

 4. Kılıç ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Burada yazılan olumlu olumsuz mesajlar okudum .Fakat genel olarak herkes memnun gibi bu da benim gibi kararsız olanları etkiliyor.Ama mesajları dikkate alarak bende saç akimi için dora hastanesini seçiyorum.İnşallah istediğim sonuça ulaşabilirim.Burdaki yorumları okuyanlar bize dua edin lütfen…

 5. Gıygıyzalim ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Saç ekimi uygulaması başlamadan önce genel bir chek up yapıyormusunuz.?Yada ne gibi bir tedavi uyguluyorsunuz?

 6. Cihan ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Saç ekimi uygulaması esnasında ağrı sızı oluyormu ?Saç ekimine doktor katılıyormu ? Doktorlu ve doktorsuz ücret ne kadardır ?

 7. Atilla ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Eskiden yapılan fut yöntemiyle ekimin izi şimdiki fue yöntemiyle izlerin kapanması mümkünmü ? Ne kadar bir ücret gerekiyor bu işlem için .Onuda söylerseniz iyi olur saygılar….

 8. Fikri ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Saçlarım yerinde çok şükür hiç bir sıkıntı yok.Saçlarımı 15 cm kadar uzatmak istiyorum bu herhangi bir ilaçla kaç gün yada haftada mümkündür.?

 9. Leyla ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Sayin Dr.Fatih Dagdelen…28 ya$indayim ve alman ya da ya$iyorum. En kiza zaman da sac ekimi icin sizden bi randevu almak istiyorum fakat benim 2.bir kez gibi hastahanenize gelmek bi imkanim yok.Randevu aldiktan sonra 2,3 gn icinde sac ekimi tedavisi edilebilirmi? Ayrica ba$imin ortasinda sadece bi sac ineclmesi ve dökülmesi bulunmak da tahminen bi fiyat ögrenebilirmiyim? Hayirli i$ler

 10. Mülaim ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Merhaba Fatih bey
  Benim adim Mülaim Isvecten ,benim oglumla ilgili bir sorum var .
  Oglum 27 yasinda bu fue sac ekimi yapmak istiyor ,kendisi bu diabetes typ 1 hastasi acaba bir problem var mi?
  Eger yoksa kendisi siz özel ameliyat ektirmesini istiyor.
  Cevabinizi bekliyoruz
  ev telefonu : 004640****** Malmö Isvec
  mob nr: 00467333*****
  Selamlar Mülaim

 11. Gökhan ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  saçlarim dökülüyo ektirdikten sonrada yine öbür saçlarda dökülme devam edeçek mi fue yöntemi ile ektirmek istiyorum fiyatı ne kadar dir öğrenmek istiyorum

 12. Mustafa ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Syn.Fatih bey ben sac ektirmek istiyorum. istanbula gezme amacli gidiyorum. Fakat hastanenize geldigimde ikna olur yaptirmak istersem. hemen operasyon yapabilir misiniz.yoksa onceden termin gerekiyor mu?Ve fiyat ogrene bilirsem memnun olurum.Tesekkurler

 13. nur ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  29 yasinda bi bayanim. Erkek tipi sac dokulmem var. Mezoterapi ise yataramadi dokulmem azamdi ama tekrar sac cikmadi. Fransada yasiyorum, ve 1 kere gelebilirim tedavi icin. Nasil randevu alicagimi ve ne kadar surucegini soylerseniz tedavi icin. Ortalama bi fiyatta ogrenebilirsem.

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!