Saç Dökülmesinde Prp Tedavisi

Saç Dökülmesinde Prp Tedavisi

 

Op.Dr.Fatih Dağdelen saç dökülmesinde çeşitli mezoterapi yöntemleri kullanılmaktadır. Fakat bu mezoterapi yöntemlerinde her estetik cerrahın kullandığı yöntemler ve ilaçlar farklılık gösterdiği için standart bir prosedür olmamakla birlikte bu konuda tedavi edilen hastaların çok başarılı olmadığını görmekteyiz.

Bu anlamda dünyada yeni geliştirilen PRP denilen sistemdir. Kişiden belli oranda bir kan alınır alınan bu kan çeşitli özel işlemlerden geçirilir. Kanın içerisindeki bir takım rot faktör dediğimiz büyüme faktörler, damarsal faktörlere , kişinin saç dökülmesi olduğu bölgelere yapılabilinen bir uygulamadır.

PRP işlemi en 3 seans olmak üzere 1-2 ay aralıklarla olmak kaydı ile gerçekleştirilebilinir. hasta memnun ise bu uygulamadaki sayıyı 3 den fazla seansada bölmek mümkün. Yaklaşık olarak 10-15 dakika süren bir uygulamadır. Hastalar işlem sonrasında hemen duşunu alabilir işine gidebilir her hangi rahatsızlanma kısıtlama yaşamaz.

1 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

  1. onur ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    saçlarım 3 aydır yoğun bir şekilde dökülüyor, kafamda hafif açılmalar başladı prp yöntemini dusunuyorum ama kararsızım dökülmeyi durdurur mu ? yaptırdıktan sonra minoksil vs ilaçlar kullanmak zorundamıyım ?

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!