Saç dökülmesini durdurmak mümkün mü ?

Saç dökülmesini durdurmak mümkün mü ?

 

Saç dökülmesini durdurmak aslında mümkün değil  fakat yavaşlatmak mümkün.  Saç genetik olarak dökülmeye kodlanmışsa  mutlaka dökülecektir.  ancak aynı ailede diyel,im 3 kardeşin 3 de aynı genetik olarak benzer  saç dökülme tipine sahip  ama birininki 20 li yaşlarda dökülmeye başlamış birininki 30 lu yaşlara birinnki 40 lı yaşlarda yıoğun bir şekilde dökülmeye başlamış

Buradaki zaman farkını düşündüğünüz zaman  asıl faktörün stress faktörü olduğunu  yada hasta bunu bir takıntı haline getirdi ise bu saçların daha hızlı dökülmesini  sağlar. Bu nedenle bu tip hastaları uyarmak gerekiyor  bu anlamda bu hastalara uygulanabilinecek  saç ekimi dışında kullanılacak ilaçlar , spreyler , yada losyonlar gibi ilaçlarda söyelmek mümkün .

Tüm bunları hastayı değerlendirdikten sonra  yapmaktayız  hastaya tüm önerilerimize rağmen hasta bunu istemiyor  saç ekimi istiyor ise saç ekimi işlemini gerçekleştiriyoruz.

saç dökülmesi ile cerrahi ile tıbbı tedavi yolları vardır. Saç ekimi işin cerrahi kısmıdır.  tıbbi tedavide dökülme kısmını yavaşlatıp azaltmaktır.

1 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

  1. ali ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    hocam saygılar…kök hücre tedavisi olumlu sonuçlar verirmi?kaç seans gerekir..

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!