Saç ekimi tekniğinde nelere dikkat ediliyor ?

Saç ekimi tekniğinde nelere dikkat ediliyor ?

 

Saç ekimi tekniğinde fue saç ekimi uygulamasında  özellikle kafanın arkasında ensenin hemen üzerindeki bölgeden yapılan işlemde bir alıp bir bırakıyoruz.  yani  oradan daha fazla sayıda saç kökü alıcaz diye  arkayı kelleştireceğiz diye bir şey kesinlikle söz konusu olamaz.

Çünkü arka bölgedeki saçlar aşağı duğru uzarlar  aşağı doğru uzadığı için birbirlerini kapatıcak şekilde uzar bundan ötürüde  arka bölüm yani donör bölüm  saçın elde edildiği bölgede her hangi bir problemle karşılaşılmaz.

Yine ekim bölgesinde kanalların düzgün açılması  ve kişinin mevcut saçlarına zarar verilmemesi çok önemlidir. buda fue tekniği ile alakalı bir durumdur.  Saçların yönü saç ekimi tekniğinde çok önemlidir. Saç hiçbir zaman üst bölgede dik bir şekilde uzamaz sağ taraftakiler sağa soldakiler sola doğru uzarlar bu kurallara uyduğunuzda uygun bir saç ekimi gerçekleştirdiğinizde saç kanallarını buna uygun şekilde açar iseniz  kanalları dik değilde açılı bir şekilde açarsanız saç ekimi hastası için son derece doğal ve düzgün bir saç ekimi iişlemi yapmış olursunuz.

1 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

  1. Mehmet ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    Berhaba Ben saç ektirmeyi dûsûnûyorum ama korkuyorum saglikli olmazdiye

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!