Saç ekiminde bir seansta kaç tel saç ekilebilir ?

Saç ekiminde bir seansta kaç tel saç ekilebilir ?

 

Saç ekimi uygulamasında verici bölge yani donör sahanın ne kadar sık olduğu bizim için çok önemli. Donör bölge ne kadar sıksa alınacak gret miktarıda aynı orantıda çok oluyor. Saç ekiminde 1 seansta 5000 – 5500 greft dediğimiz bazı gretlerin içinde bazıları ik bazıları üçlü hatta dörtlü gretlerdir bunlar.

Tekli gertler bizim için çok önemli  çünkü biz bunları özellikle önde kullanıyoruz. Ön saç çizgisini oluşturmak için kullanıyoruz hastada doğal görünümü elde etmek için.  Daha sonra arkalar ikili , üçlü , dörtlü greftleri ekerek saç ekimini gerçekleştiriyoruz.

Biz tek seansta diyelimki 5000 greft gerçekleştirdiniz ortalama iki buçuk saç var ise 12,500-14000 adet saç koymak mümkün. Burada önemli olan arka bölgenin ne kadar sık olduğu  ve greftlerinizin ikili , üçlü , dörtlü saç içerdiği ile alakalı  ben minimum olarak her 8000-9000 hatta 10000 adet grefti rutin olarak ekmeye çalışıyorum.  Arkası eğer çok yoğunsa burada zamanı düşünmeden  ne kadar ekilebilecekse o kadar saç ekmeye gayret ediyoruz.

Ortalama  hastalarıma baktığımda 8000 ile 10000 civarında  saç nakli gerçekleştiriyorum. Bu da saç ekimi için biz<i tercih eden hastalarımı oldukça memnun ediyor.

1 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

  1. Murat ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    Degerli Doktor Fatih Dagdelen,
    Ismim Murat **** ve Avustralyada ikamet etmekteyim. 33 yasindayim. Ince ve duz sac tipi var bende. su anda her ne kadar dokulmemissede saclarim cok seyrelme var ve yavas yavas gerileme gozetiyorum. Sormak istedigim sudur ki: Sac ekimi yaptirmak istiyorum, hatta saclarimin yine siklasmsini istiyorum, artik kafa tasini gormek istemiyorum, ve etrafimdakilerinde bu konuda her zaman bana laf atmasida cok zoruma gidiyor. Bana yardimci olabilirmisiniz. Saygilar.Murat

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!