Saç Ekiminde Dikkat Edilecekler

Saç Ekiminde Dikkat Edilecekler

 

Saç ekimi uygulamasında dikkat edilecek en önemli şeyler hastanın kafasının arkasını tamamen boşaltmadan her hangi bir iz bırakmadan ne kadar alınabiliyorsa alınmalı. Yani hastadan alınabilecek maksimum sayıda saç kökü alınmalı bu çok önemli çünkü tekniğin sayısal başarısı diyebiriz.

Saç ekimi uygulamasında bir diğer dikkat edilecek husus saç ekiminin yapılmadan önceki planlama ön saç çizgisi veya açık olan bölgelere bu saçların yerleştirilmesidir. Saç ekimini endüstriyel bir mühendislik olarak değerlendirin çünkü elinizde belli bir kaynak var ve bu kaynağı en iyi şekilde kullanmak zorundasınız. hastanın ihtiyacına göre yapmalısınız.

Hasta ön çizgisinin ne kadar aşağıda olsun dese bile siz bunu uygun bir şekilde dizayn ederseniz hastanın mutluluğunu ön plana çıkarmış olursunuz.

Saç ekiminde diğer bir önemli husus ise ekilen saçların yönüdür. saçların yönleride  kanallar açılırken dikkatlice ve titizlikle kanallar açılırken belirlenir. Eğer kanalları dik açarsanız  saçlar dik çıkar. Bu durumda hastalar saçlarının fırça gibi çıkıyor yada saçlarım başka bir tarafa yatmıyor diyebilirler ki bu bizim asla istemidiğimiz bir şey.

Burada hastanın saçlar sağ tarafındaysa sağa doğru açısını 45-60 derece civarında gerçekleştirirseniz hastalarımız için son derece efektif bir sonuç alırız. Saç ekimi sonrasında uygun bakım çok önemlidir.

Estetik cerrahınızın size söylediği önerileri mutlaka uymalısınız. Bu önerileri hastaya hem yazılı hemde karşılıklı konuşarak hasta konu hakkında bilgilendirilmeli


[/frame]

2 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

  1. ismail ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    saç ekimini klinik ortamındamı yapıyorsunuz.saç ekim fiyatlarınız nedir

  2. Murat ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    Merhabalar.
    Saç ekimini klinik ortamdamı yapıyorsunuz ve fiyatları öğrenme avantajımız yokmu acaba?

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!