Saç Ekiminin Kararlaştırılması

Saç Ekiminin Kararlaştırılması

 

Saç nakli ve saç ekimi, seçilecek tekniğin kişiye bağlı olarak değiştiği bir işlemdir. Bu yüzden doktorunuzu seçerken ekim tekniklerinde olduğu kadar aynı zamanda doku genişletilmesi ve flepler üzerinde de deneyimi olan ve hangi tür cerrahi girişimin size daha uygun olabileceğini bilen bir saç ekimi uzmanını estetik cerrahı seçmelisiniz.

Eğer estetik cerrahınız , bu tekniklerden sadece birisini yapabildiğini söylüyorsa bu konuda daha deneyimli birisine gitmelisiniz.

Estetik cerrahlar ilk muayenelerinde saçlarınızın büyüme özelliklerini, saç kaybının derecesini, ailedeki saç kaybı hikayesini ve daha önce cerrahi bir tedavi alıp almadığınızı değerlendirecektir. Ayrıca yaşam tarzınızı ve cerrahi sonrası olası sonuçları ve beklentilerinizi de sizinle konuşacaktır.

Cerrahi sırasında veya sonradan size sorun oluşturabilecek kontrolsüz yüksek tansiyon, pıhtılaşma bozuklukları vücutta aşırı iz oluşumuna eğilim gibi tıbbi durumlar da doktorunuz tarafından ameliyat öncesi değerlendirilir.

Eğer sigara içiyorsanız ,kanamayı etkileyebilecek aspirin gibi ilaçlar alıyorsanız bu durumdan estetik cerrahınızı haberdar etmelisiniz.cerrahi bir girişime karar verirseniz, estetik cerrahınız size yapılacak olan anestezinin tipi, cerrahi işlemin Planlanması riskleri ve sonuçları hakkında bilgi verecektir.

Bu konuda aklınızda herhangi bir soru varsa estetik cerrahınıza sormaktan çekinmemelisiniz.

Saç ekimi ameliyatı öncesi dönemde hangi işlemin uygulanacağı ve ne kadar zaman alacağı konusunda emin olmalısınız. Estetik cerrahınızla , greftler ya da diğer işlemler sonrasında nasıl bir görünüm alacağınızı da konuşmalısınız.

5 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

 1. Emir ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Tv ve internetden okadar çok reklam görmeye başladım ki artık bende karar verdim ekim yaptırmak istiyorum.Ekim için ne gibi hazırlık yapmam gerekiyor.?

 2. Ubundu***OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  37 yaşında bayanım.Saçımın ön kısmında seyreklik var herhangibir saç rahatsızlığı geçirmeme rağmen irsi ailden gelen bir seyreklik.Merak ediyorum bu tür saç problerinde fue yöntemi kullanılabilir mi?Yani saçlı bölgeye ekim yapılabiliyor mu?Sorularımı yanıtlarsanız çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler.SAYGILAR

 3. Saç Ekimi İstanbulOP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  merhaba, daha once fut ve fue yontemi ile sac ekimi yaptirmistim ama tepe bolgesineyine bir islem yaptirmak istiyorum. onceki operasyon hastane ortaminda degildi ve klinikti. simdi hastane ortaminda sac ekimi yaptirmak istiyorum. zira son islemi yaptiriken tansiyon dusmesi gibi bir olay yasadim. ama tam ne oldugunu bilmiyorum.sac ekimi yaptirmanin, islem sirasinda ne gibi riskleri vardir? yani bir risk var midir, tansiyon dusmesi vs gibi? ayrica sac ekimi oncesi ne gibi testler yapiyorsunuz? riskli hasta gruplariniz varmi?
  bilgi verirseniz sevinirim ve mumkunse 18 aralik gibi operasyon yaptirmak istiyorum.

 4. Taskin ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Hocam kolay gelsin. Sac ekimi yaptirmak istiyorum. Sorum ise su. Kesin ve duzgun sonuc alinamadigi ameliyatlar oluyor mu. Yani bazen insanlar burun estetigi yapiyorlar da eskisinden kotu oluyor. Bunun gibi bir durum yasarmiyim . sacin cikmamasi veya sekilsiz cikmasi gibi bir durum olur mu. Musadenizle bir de sunu sorim. Sacimin 3 te 1 i dokuldu diyelim ve kalan kisim da dokulmeye devam ediyor. 3 te 1 i telafi etmek icin size gelsem diger kisimdaki dokulmeyi durdurabilirmisiniz yoksa bir kac yil sonra yeniden bir operson gecirmemmi gerekecek.

 5. Mert ****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

  Merhaba,

  20 yasindayim. Basimin on bolgelerinde ve sakak bolgelerinde acilmalar var. Sac ektirmeyi dusunuyorum. Fakat yurt disinda yasiyorum ve Turkiyeye ancak yaz aylarinda gelebiliyorum. Nasil bir sac ekim tedavisi sureci izliyorsunuz? Randevu almak icin Turkiyeye gelip ilk bir on randevu alip saclarimi gormeniz gerekiyor mu yoksa online resimlerimi yolayip randevu almak yeterli mi? Ne kadar seans ta sac ekimi islemi tamamlaniyor? beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!