Saç Ekimi

fue saç ekimi

 

Fue Saç Ekimi

Hide

Saç insanoğlu için oldukça önemlidir.Gerek kadın olsun gerekse erkek saç tarihler boyu insanlar için oldukça önemli olmuştur.Erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesi, modern tıbbı saç dökülmesini durdurma yada yavaşlatma adına bir takım çalışmalara yönlendirmiştir. Başarılı sonuçlar alındığıda unutulmaması gereken bir konudur.

Gelişen Teknoloji ile saç ekiminde kullanılan teknoljide Fue saç ekimi yöntemi ile tam anlamı ile zirve yapmıştır. Kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir.Kıl kökünü FUT saç ekiminde olduğu gibi blok halinde değil tek tek alındığını tanımlamaktadır.

İlk defa 2003 yılında uygulanmış ve giderek yaygınlaşmaktadır.Kıl kökleri önceleri 1.5 mm lik boru şeklinde aletlerle alım yapılıyordu. Zamanla alım ucunun çapı 1.2 mm ye kadar düşmüş ve seri üretime geçilmiştir.

Halen en yaygın kullanılan FUE ucu seri üretilen orijinal 1.2 mm lik uçlardır.Gerçekten FUE nin mantığını kavramış ve sadece bu yöntemle kıl kökü nakli yapan saç ekimi merkezleri nin kendi uğraşıyla yürüyen gelişmeler zaman içerisinde alım aletlerinin çapını 0.6-0.7 mm ye kadar indirmiştir.

Her ne kadar bazı saç ekimi merkezleri 0.3 mm ile alım yaptığını iddia etse de özel alan ekimleri haricinde 0.6 mm nin altında aletle kıl kökü aldığını iddia etmek tamamen reklam amaçlı ve tüketiciyi yönlendiricidir ve bilimsellikten uzaktır.

Saç ekiminde “minimal invaziv”(çok az hasar yapan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı iş gücü kaybına sebep olmamaktadır.

FUE saç ekimi yöntemi diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat değildir ve ameliyata bağlı ağrı, yara,enfeksiyon,kanama,yara açılması,yara izi gibi genel ameliyat risklerini taşımaz.

FUE saç ekiminde alınan greft standart ve tek tip olduğu için ekilecek alanda cildi kesmeden ve kıla istenilen açı verilerek ekim yapılabilmektedir fue saç ekimi tarzı da saça doğala en yakın görünümü kazandırmaktadır. Saç ekimi uzmanlarına göre FUE saç ekiminin FUT saç ekimimin den en önemli farklarından biride saç ekimi açısının saç ekimi uzmanının elinde olmasıdır.

2 SORU CEVAPLANDI!

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!

  1. Onno***OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

    MERHABA,
    BEN 22 YAŞINDAYIM VE SACLARIMIN DÖKÜLMESİ ÇOĞALDI BEN TAM KEL OLMADAN Bİ FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKTİRMEK İSTİYORUM ŞİMDİ AÇILAN BÖLGELERE DAHA SONRA DA 3-4 YIL SONRA İSE DİGER DÖKÜLEN SAÇLARIMIN YERİNE EKTİRMEK İSTİYORUM TOPLAMDA 2 KEZ FUE SAÇ EKIMI YAPILACAK. DÜŞÜNDÜĞÜM ŞEKİLDE OLURMU ZARARI OLURMU ?

    • Dgdl****OP.DR.FATIH DAGDELEN SORU:

      meraba ben umit benim saclarim dkulodu ama hepsi deyil ustler sadece ekildiyi zaman eskisi gibimi oluyor yoksaseyrekmi cikiyor suanda bile ust saclarim seyrek yaptirmis olsam size nekadar zaman ayirmam lazim daha once sac ekdiren arkadaslarim var essesinden aldirip tepesine dikdiler ama tutmadi tutumadihi gibi arkasinda sanki cok belirgin bir ameliyaz izi kalmis gibi goruntu oluyor sac ekimi kac saat suruyor mejasimla ilgilendiginiz icin tesekkur ederim saygilar

OP.DR. FATiH DAĞDELEN SORULARINIZI CEVAPLIYOR !

SIZDE SORUNUZU BiZE iLETiN HEMEN CEVAPLAYALIM!