Fue Saç Ekiminin Avantajları

Title:

Description:

Fue Saç Ekiminin Avantajları

Fue saç ekimi metodunun avantajı, ilgili kısımdan bir deri parçasının çıkartılmak zorunda olmaması ve kök hücrelerinin üzerinde birebir çalışıla bilinmesidir.

Fut saç ekimi metodunda alınan parçanın bulunduğu kısım dikiş ile birleştirildiği için çok ince bir çizgi halinde de olsa iz kalmaktadır.

Fue saç ekimi metodunda yine lokal anestezi ile kaynak olarak belirlenen yerler uyuşturulur. Uyuşturulma gerçekleştikten sonra ilgili uzman saç köklerini ucu 1 mm. den biraz daha küçük bir alet yardımıyla teker teker ayrıştırmaya başlar.

Bu aşama alınan köklerin sağlıklı kalabilmesi ve saç ekimi gerçekleştikten sonra ekildikleri yerde durabilmeleri için hayati önem taşımaktadır. Bu ayrıştırma işlemi genel olarak önceden hasta ile anlaşılmış tane sayısına göre yapıldığı için adet bazlı olarak yapılır.

Ayrıştırılan saç kökleri yine hücre suyundan bekletilerek saç ekimi başlayana kadar sağlıklı kalmaları sağlanır. Alım işlemi tamamlandıktan sonra, saç ekimi gerçekleştirilecek alanda, fut metodunda da olduğu gibi önce lokal anestezi ile uyuşturma sonra da delik açma işlemleri uygulanır. Açılan deliklere, çıkartılan saç kökleri teker teker yerleştirilir. Bu aşamanın da tamamlanmasıyla fue saç ekimi metodu tamamlanmış olur.

Category
Saç
Servis Türü
Saç Bakımı
Servis Ücreti
3000TL'den başlıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
WE CARE, WE CAN

WE CARE, WE CAN